Budowanie własnej strategii czy korzystanie ze sprawdzonej?

O to jest pytanie! I tutaj powinna być poruszona jedna największych tajemnic inwestowania. Najważniejsza jest uczciwość w stosunku do samego siebie. Nigdy nie mówmy sobie, że coś potrafimy, jeśli nie jesteśmy tego pewni. Ta zasada pozwoli nam zaoszczędzić wiele czasu, nerwów i pieniędzy.
Jak zbudować własną strategię:
Należy:
– określić cel możliwy do osiągnięcia. To bardzo ważne unikniemy późniejszego rozczarowania
– wskazać sprawdzony sposób, w jaki to chcemy osiągnąć.
– określić, co zrobimy po osiągnięciu celu
Jeśli nie potrafimy zarobić działając samemu na Forexie 10% depozytu miesięcznie nie możemy zakładać, że zarobimy 300% w roku prawda?! Niestety takie założenia leżą często u podstawy nieudanej strategii.
A co było gdybyśmy skorzystali ze strategii Algorytmicznych (automatycznych), które są już sprawdzone? – Omijamy wtedy etap tworzenia strategii, często bardzo długi i okupiony ogromnymi kosztami – jedynie dopasowując gotową do siebie.
Wtedy zaczynamy zarabiać zgodnie z jej założeniami praktycznie w momencie uruchomienia jej na platformie. Znacznie skraca do osiągnięcia określonego celu. Mogę w tym miejscu podpowiedzieć, że ogromną kopalnią wiedzy są szkolenia prowadzone prze z autorów takich strategii bądź osoby czynnie inwestujące przy ich pomocy.


Ostrzeżenie!
Brzmi groźnie, ale w tym miejscu należy zwrócić uwagę na jedną z największych pułapek czyhających na niedoświadczonego inwestora. Niektórzy sprzedawcy reklamują swoje roboty pokazując rzekome zyski, jakie on osiągał automat przez lata. Często zdarza się, że okres ten to np. 3 lata zyski wynoszą 3 MLN USD z 1 000 USD. Wtedy powinna się na zapalić czerwona lampka ostrzegawcza. Skoro autor posiada na swoim realnym koncie jak zapewnia taką kwotę, to, dla czego nie korzysta z tych pieniędzy, nie multiplikuje zysków poprzez składanie procentu. Dziwne?!!! – Prawda. Dodatkowo trudni się sprzedażą takiego automatu po 40 USD.
W takim przypadku możemy być pewni, że ktoś próbuje nas oszukać i należy się trzymać od niego z daleka.
Pamiętajcie! Firmy czy osoby będące autorami wartościowych strategii nigdy nie będą się chwaliły zyskami. Jest to oczywiste choćby ze względów podatkowo fiskalnych, ale i nie tylko. Strategie, jakich używają zawodowcy, zakładają wykorzystanie wielu automatów do różnych zadań. Przypisanie, więc zysku na koncie tylko jednej ze strategii byłoby nieuczciwe. Ja sam używam podczas codziennego inwestowania kilku strategii głównych i przynajmniej jednej strategii uzupełniającej.
O tym jak zbudować prawdziwą strategię nadrzędną dowiecie państwo na szkoleniach. Niniejszym, więc zapraszam do inwestowania z nami oraz do korzystania ze szkoleń.
Ryszard Brewczyński